STAROMÓDNÍ IRSKÝ OVĚSNÝ DORT S KARAMELOVOU PEKANOVOU POLEVOU

STAROMÓDNÍ IRSKÝ OVĚSNÝ DORT S KARAMELOVOU PEKANOVOU POLEVOU

 

Starší koláč vyrobený z irského ovsa spolu s cukrovou pekanovou polevou je ve skutečnosti velmi vlhký koláč upečený k dokonalosti a pokrytý jednoduchou polevou z cukrové omáčky na sporáku!

Dort sám o sobě je vlastně osvětlením a zároveň útulným dortem, který je úžasně kořeněný spolu s muškátovým oříškem a skořicí. Je skutečně ideální, když je pokrytý naší jednoduchou cukrovou polevou na sporáku!

Zahrňte do své pánve 9 x 13 jednoduchost mixování všeho i vaření na osamocené úrovni, stejně jako skutečně rychle vyšleháte pochoutku, která potěší davy!

 

OLD FASHIONED IRISH OATMEAL CAKE WITH CARAMEL PECAN FROSTING

🥘 POUŽITÉ MATERIÁLY

STAROMÓDNÍ IRSKÝ OVĚSNÝ DORT

1 hrnek vyzrálého vyrobeného ovsa
1 ¼ hrnku v páře Posypte
½ hrnku másla (1 úlovek, při prostorové teplotě)
1 hrnek cukru
1 osvětlení hrnku nahnědlý cukr (baleno)
2 velká vejce
½ lžičky vanilkové esence
1 lžička vaření nealkoholický nápoj
1 lžička mleté skořice
½ lžičky mletého muškátového oříšku
1 ½ hrnku univerzální mouka

 

KARAMELOVÁ PEKANOVÁ PLEVA

½ hrnku másla
½ osvětlení hrnku Hnědý cukr (baleno)
1 14 uncí může snadno slazené kondenzované mléko
½ lžičky vanilkové esence

 

🔪 NÁVOD KROK ZA KROKEM

V malé mixovací nádobě zapracujte odleželý oves spolu s posypem v páře. Před vytvořením dortu nechte 15-20 minut odpočívat.
Předehřejte si sporák na 350 stupňů F (175 stupňů C) a také laskavě navrstvěte svou 9 x třináctku pánev na vaření spolu s máslem nebo dokonce nepřilnavým sprejem na přípravu jídla.
Ve velké mixovací nádobě namažte máslo a každý bílý a hnědý cukr. Dejte svou vanilkovou esenci přímo do vajec, rozmixujte a poté přispějte k nasycenému integrátu a ovesné mouce.
Po této integraci zahrňte hydrogenuhličitan sodný, skořici a také muškátový oříšek (a také volitelně sodík). Přidejte mouku a promíchejte až do úplného spojení.
Zahrňte vlhké složky pro mouku a jednoduše promíchejte, dokud nebude každá mouka skutečně integrována. Přesuňte se pro zakrytou pánev 9 x 13 a položte ji na střední polici předehřátého sporáku.
Vařte při 350 úrovních F (175 úrovních C) po dobu 30-35 minut, nebo dokonce tak dlouho, dokud se párátko umístěné přímo do středu vašeho koláče z ovesné moučky nebude zdát čisté (nebo dokonce spolu s drobenkou nebo více, ale rozhodně ne. vlhké nebo dokonce „mazlavé“).
Umožněte dort k úžasnému na pánvi, zatímco budete vytvářet polevu.

 

KARAMELOVÁ PEKANOVÁ PLEVA

V hrnci na nářadí rozmrazte máslo na teplém místě. Přidejte hnědý cukr, slazenou kondenzovanou vanilku a mléko. Míchejte směrem k integraci a také až do okamžiku, kdy se každý nahnědlý cukr skutečně rozrazí.
Míchejte často, dokud se cukrová směs zahřeje, poté průběžně připravujte jídla. Snižte teplo tak, jak bylo nutné, abyste udrželi váš cukr na snížené (hladké) páře a jednoduše jen stěží bublali.
Nechte míchat 5-10 minut, nebo dokonce dokud se váš cukr nezvětší a neztmavne do zlatohnědého cukru. Určitě bude ve skutečnosti hladký, sametový, stejně jako stále rozlévaný (i když extrémně hustý).
Přesuňte svou cukrovou směs k trochu vašemu jídlu, vmíchejte rozdrcené pekanové ořechy (rezervujte si nějaké na pokrytí koláče, pokud chcete), a také nechte úžasných 10-15 minut (nicméně stále útulné), než rozložte na váš koláč.
Povrch spolu s extra rozdrcenými pekanovými ořechy, pokud dáváte přednost.

 

TIPY A POZNÁMKY K RECEPTŮM

Využijte možnosti mandlí, nebo je dokonce všechny úplně vynechejte.
Pro ty z vás spolu s příbuznými, kteří mají skutečně alergické reakce na ořechy, je dort ve skutečnosti stále skvělý (i když pekanové ořechy jsou ve skutečnosti vynechány)!
Pokud zvolíte vlašské ořechy, mandle a tak dále. kterýkoli z nich by mohl být nahrazen spolu s podobně fantastickými výsledky!